אדריכלות ועיצוב פנים

התחומים של עיצוב ואדריכלות פנים ואדריכלות פנים לעיתים מבלבלים את הציבור הרחב אשר זקוק לשירותים אלה. גם אם כיום ידוע באופן כללי אילו תחומים או פעולות נכללים וקשורים בכל אחד מעולמות אלה, הרי שהציבור הרחב לעיתים חושב שמדובר בתחום אחד וההתייחסות אל אנשי המקצוע העוסקים בתחומים אלה מתקבלים כזהה. יחד עם זאת, ולמרות נושאי ממשק רבים בין שני התחומים יש ביניהם הבדלים, אם כי הם מצטמצמים בשנים האחרונות. כאשר דרוש שירות של אדריכלות פנים חשוב לדעת באילו מקרים אכן יש לפנות אליו.

כאשר קובעים פגישה עם איש מקצוע – כגון: אדריכל פנים – בנוגע לשינוי, שיפוץ או שדרוג הבית, הדירה או כל מבנה אחר, צריך להבדיל בין מצב שבו מה שדרוש הוא סיוע בעיצוב הפנים של החלל לבין שיפוץ יסודי הכולל שינוי של מיקום הקירות או החלוקה הפנימית. כאשר אין צורך בשבירת קירות או עבודות בנייה במקום, הרי שבדרך כלל יתאים לבצע את הייעוץ עם מעצב או מעצבת פנים ואל עם אדריכל. אנשי מקצוע מובילים בתחום סבורים שההגדרה אדריכלות פנים היא הגדרה מוטעית ומטעה שכלל לא אמורה להיות שגורה בשפה.

אדריכל או מעצב פנים?

איש מקצוע כמו אדריכל ומעצב פנים דרוש במיזם שיש בו צורך בבניית תכניות או שרטוטים, בביצוע הדמיות ממוחשבות על מנת לבדוק שהתכניות או הרצונות ניתנים ליישום וברי ביצוע או כאשר הלקוח מעוניין לראות איך תיראה התוצאה הסופית של רעיון זה או אחר. איש מקצוע מהתחום של עיצוב ואדריכלות פנים הוא זה שעומד בקשר עם מחלקת ההנדסה של הרשות המקומית על מנת להגיש את הבקשות של הלקוח בצורה מסודרת ורשמית ובעצם מלווה את תהליך השיפוץ והבנייה מא' ועד ת'.

כאשר נעזרים בבעלי מקצוע ובעיקר בתחום כזה, משרד אדריכלים יכול ללוות את כל תהליך הבניה ולאחר מכן שתושלמנה עבודות הבנייה לתת ייעוץ, טיפים והמלצות בנוגע לעיצוב החלל החדש, מיקום נכון של רהיטים או חפצים ורעיונות לאלמנטים נוספים אשר ישפיעו על המראה הסופי של החלל (צבעים לקירות, דלת פנים, תמונות, מנורות, אהילים או שטיחים). הוא זה שיוכל לתת מענה מקיף וכולל גם לכל מה שקשור במבנה עצמו ולעיצוב הפנים בשלב המתקדם.

כתבות נוספות...