אדריכל בארסוף

משרד אדריכלים נסטור סנדבנק

ארסוף הוא יישוב מיוחד במינו. היישוב ממוקם בסמיכות לשפיים, קרוב מאד לחופי הים ויש בו כמה מאפיינים שהופכים אותו למיוחד – ראשית – הקרקעות שבו נחשבות לקרקעות היקרות במדינה. הוחלט כי הוא יכול לאכלס לא יותר ממאה משפחות, למרות שכיום בפועל מתגוררות בו כ- 50 משפחות. אין מדובר במשפחות המהוות מדגם מייצג של האוכלוסייה במדינה אלא של משפחות הנמנות על המשפחות העשירות במדינה ובכללן בתי המגורים הפרטיים של שגרירים ונציגים דיפלומטיים זרים המשרתים בישראל.

כיאה ליישוב שכזה, לא כל אחד יכול לחיות שם אלא מי שיש לו גישה לסכומי כסף רבים ויש לו את היכולת הכלכלית לרכוש קרקע ביישוב ולבנות עליה בית. מכיוון שמדובר באנשים אמידים במיוחד הם נעזרים בדרך כלל באיש מקצוע המבצע את עבודות התכנון והעיצוב – אדריכל בארסוף. בארץ ישנם אדריכלים שיש להם התמחות ספציפית בתחום של תכנון ועיצוב בתי יוקרה, עיצוב דירות יוקרה , בתים גדולים במיוחד הכוללים חצרות רחבות ידיים ובתים שניתן לראות שמתגוררים בהם אנשים אמידים ומיוחדים. אדריכל בארסוף יידע בדיוק איך נכון לתכנן ולעצב כל בית כך שישקף את מי שגר בתוכו אך יהיה שונה לגמרי מבתים אחרים ביישוב.

אז איך בוחרים אדריכל בארסוף?

על מנת לשמור על הצביון המיוחד של היישוב ולוודא שמגיעים אליו בעיקר התושבים ולא עוברי אורח תועים  של תחבורה ציבורית בתוך היישוב ואין בו בתי עסק. היישוב מורכב כולו מבתי מגורים של אותם אנשים אמידים או נציגים דיפלומטיים זרים. אדריכל בארסוף יידע בדיוק איך יהיה הכי נכון לתכנן כל בית ביישוב כך של– אין תנועה ייפול ברמת הגימור שלו ובאיכות הבנייה שלו מבתים אחרים שכבר בנויים שם או שהעיצוב שלו יהיה מרהיב ויוצא דופן ביופיו.

לא כל אדריכל יכול לתכנן או לעצב בית בארסוף, שכן נדרשים כאן לא מעט ידע וניסיון בביצוע משימות דומות בבתי יוקרה. בנוסף לכך – מכיוון שמדובר בבית גדול במיוחד ובעיצוב הכולל חומרי גלם מיוחדים, אלמנטים ייחודיים של עיצוב ופריטי ריהוט ואביזרים המיובאים לעיתים באופן מיוחד – תהליך העיצוב יעלה לא מעט כסף שלא מצוי בכיסו של כל תושב.

כתבות נוספות...