אדריכל משרדים

אדריכל משרדים ועיצוב משרדים ומקומות עבודה הם תחומים מעניינים ששונים בתכלית מעיצוב של מבנים אחרים, לרבות מבנים המיועדים למגורים. אדריכל משרדים הוא זה שאמון על התהליך כולו של תכנון ועיצוב המשרד החל מהחלוקה הפנימית של עמדות העבודה, המשרדים הפנימיים וחדרי הישיבות, דרך קביעת מיקום חדרי השירותים ועמדת הקפה וכלה בעיצוב של עמדת קבלת הקהל, חדר ההמתנה או המבואה שאליה יגיעו מבקרים, אורחים ועובדים. מגוון רחב של שיקולים יעמדו לנגד עיניו של אדריכל משרדים וכאשר ייקח בחשבון את כולם יתקבל המשרד המתאים ביותר לצרכיו של מנהל המשרד והעובדים.

כאשר אדריכל משרדים לוקח חלק בתהליך הוא יהיה אדריכל המתמחה במתן שירותי עיצוב ותכנון משרדים הם תחומי ההתמחות שלו ובאמתחתו משרדים רבים שכבר עיצב, תכנן, נתן המלצות לגביהם והגשים הלכה למעשה. אין מדובר באותם עקרונות תכנון ועיצוב הנלקחים בחשבון בעת עיצוב בתים או דירות ולכן חשוב לפנות אל אדריכל שתכנון משרדים הוא התחום שבו הוא מתמחה ועוסק. הוא גם יוכל לתת המלצות בנוגע לחומרי הגלם שבהם יהיה הכי כדאי לעשות שימוש לצורך חיפוי הקירות או יצירת המחיצות בין עמדות העבודה, למשל.

אופי העבודה של האדריכל

אדריכל מתכנן ומעצב משרדים יהיו הידע, הכישרון והניסיון לעצב כל משרד, ללא מגבלה של מספר עובדים, אופי המשרד ותחומי העיסוק, המקום והחלל העומדים לרשות משימות העיצוב או כל נושא אחר שצריך לקחת בחשבון או להתחשב בו בעת התהליך. הוא יידע בדיוק אילו שאלות לשאול את בעל המשרד על מנת שהעיצוב יתאים בדיוק גם לצרכים ולדרישות שלו עצמו וגם על מנת להגיע לנוחות מרבית עבור העובדים, האורחים, המבקרים והספקים.

תמיד צריך לקחת בחשבון שסביבת העבודה צריכה להיות נוחה ונעימה והעיצוב צריך גם הוא להיות נעים ומזמין על מנת שהעובדים יגיעו לעבודה בשמחה – מה שישפיע לטובה על איכות העבודה שלהם ועל היעילות שלהם. כאשר הם ירגישו בנוח במשרד תתקבל אצלם ההבנה שמתחשבים ברצונות ובנוחות שלהם והם יעריכו את המחשבה עליהם ויביעו את ההערכה הזאת בצורה של עבודה פורייה, מוצלחת ויעילה. משרד מעוצב הוא משרד שנעים לעבוד בו.

אלמנט נוסף ומדהים אשר עוזר מאוד ומוסיף ליוקרה של המשרד הוא האלמנט של שולחן פסיפס, בלא מעט משרדים קיימת פינת המתנה ללקוחות ולאורחים ורהיט העשוי שולחן פסיפס הוא הרהיט המתאים בעת עיצוב משרדים.

כתבות נוספות...