עיצוב בתי מלון בוטיק

התחום של אדריכלות בניין בוטיק היא נישה מאד מסוימת וממוקדת בעולמות האדריכלות ועיצוב הפנים ולא כל איש מקצוע יכול לעסוק בה ללא הכשרה מתאימה או רכישת ניסיון בתחום זה. אמנם משימות של עיצוב בתי מלון בוטיק אינה רווחת ונפוצה כאן בישראל אך ברגע שיש רעיון או רצון להקמת בית מלון שכזה – חשוב לפנות אל איש המקצוע שיש לו את הכי הרבה ניסיון וידע בתחום ויוכל להביא את בית המלון מחלום למציאות. כאשר מעצבים או מתכננים את הבסיס של בית המלון ולאחר מכן את החדרים שבו – יש לקחת בחשבון פרטים ופרמטרים שאינם נלקחים בעת עיצוב ותכנון מבנים אחרים.

עיצוב בתי מלון בוטיק מתבצע תוך חשיבה מתמדת על מתן המראה והעיצוב המיוחדים לחדרים, שימוש באביזרים מעניינים, ייחודיים, לעיתים הם יהיו מיובאים במיוחד לטובת הפרויקט, במקרים רבים העיצוב של בית המלון כולו ושל החדרים יהיה מבוסס על סגנון אדריכלי מוכר כך שמי שבקיא בתחום ומכיר אותו יידע בדיוק מה עמד לנגד עיניהם של מתכנני המבנה והחדרים. עיצוב חדרי מלון בוטיק מתחיל ברצפות ובקירות, ממשיך דרך הדלתות, החלונות והווילונות ומסתיים בבחירת המצעים שעל המיטות, האהיל והמנורה, השולחן והכיסאות ואפילו המגבות שבחדר הרחצה.

איך מתבצע תהליך תכנון ועיצוב בתי מלון בוטיק?

כאשר על קרקע מסוימת עתיד להיות מוקם בית מלון בוטיק מיוחד ומעוצב – התהליך מתחיל כבר בתכנון היסודות, הנחת התשתיות ושימוש בחומרי גלם איכותיים ברמה גבוהה ככל האפשר. האדריכל אשר אמון על התהליך של אדריכלות בניין בוטיק יהיה זה שיגיש את התכניות למהנדס הרשות וינחה את העובדים המקצועיים באתר העבודה כיצד יש לבצע כל שלב וכמובן יפקח אחר התקדמות המשימות.

במקביל לעבודות הבנייה של המבנה עצמו מתקיימת החשיבה אודות עיצוב חדרי מלון בוטיק על מנת שהעיצוב יוחלט ויוסכם על ידי כל הגורמים כאשר יגיע המועד להתחיל את השלב הזה הלכה למעשה. כאשר על העבודות מפקח אדריכל מנוסה ומיומן לבטח בית המלון שיתקבל יהיה מיוחד במינו וכמובן מלא באלמנטים שגרמו להתפעלות בקרב כל אורח או מבקר.

כתבות נוספות...