עיצוב דירות קטנות על ידי אדריכל פנים

עיצוב של דירה קטנה הוא תמיד משימה מורכבת, שכן משימה זו דורשת סבלנות רבה וידע מעשי, אשר יסייע לנו לנצל כל איזור ואיזור בחלל באופן המיטבי ולגרום לחלל להיראות מעט גדול או מרווח יותר. לפניכם כל מה שצריך לדעת על עיצוב דירות קטנות בכלל, ועיצוב דירות קטנות על ידי אדריכל פנים בפרט.

מהם הדברים אשר יש לתת עליהם את הדעת בעת עיצוב דירות קטנות?

עיצוב של חללים קטנים או של דירות קטנות, הוא תמיד מעט "טריקי", שכן עיצוב לא נכון של החלל עשוי "לסגור" אותו ולגרום לו להיראות אף חנוק יותר ממה שהוא באמת. על מנת לנצל את החלל באופן המיטבי, יש להקפיד על כללים רבים, וקצרה היריעה מלהרחיב על כולם. להלן העיקריים שבהם:

תאורה

לתאורה כוח אדיר. בכוחה לגרום לחללים להיראות קטנים או גדולים יותר, לטשטש פגמים ולהאיר אזורים יפים. בחללים קטנים, בדרך כלל מומלץ להשתמש בתאורה מגוונת ככל הניתן, איתה ניתן יהיה "לשחק" ברוב שעות היממה על מנת ליצור אור, הצללות ועוד.

חלוקת החלל

רצוי מאוד לחלק את החלל בדירה באמצעים שונים, כמו למשל צבע, טקסטורה וכדומה. באופן זה, נוכל ליצור בחלל אשליה של עומק והוא ייראה גדול יותר.

ריהוט ואביזרים

מומלץ מאוד להקפיד על שימוש בריהוט ובאביזרים שאינם גדולים מדיי, כך שהם לא "ישתלטו" על כל שטח הדירה, אלא יתמזגו בו בצורה הרמונית וטובה ויסייעו לנו לחסוך במקום היכן שזה נדרש.

מדוע כדאי להיעזר באדריכל פנים לצורך עיצוב דירות קטנות?

אדריכל פנים הוא אדם אשר עבר הכשרה לעיצוב דירות בגדלים משתנים, וככזה, הוא יידע היטב כיצד לנצל כל פינה ופינה בחלל באופן המיטבי, כך שהחלל ייראה פתוח, מזמין, גדול ומואר. על אף שישנם כללים ועקרונות בסיסיים אשר ניתן ללכת לפיהם בעת עיצוב החלל, חשוב מאוד לזכור שכל דירה קטנה או חלל קטן הם שונים ובנויים אחרת – עניין העלול להפוך כללים מסוימים ללא רלוונטיים או ללא ישימים. מעצב פנים טוב ואיכותי, יידע כיצד להתגבר על המכשולים הללו ולעצב כל חלל קטן באופן האופטימלי.

עיצוב המטבח בדירות קטנות

מטבח מעוצב הוא פרי שילוב של אדריכלים, מעצבי פנים ונגרים מהשורה הראשונה- כל בעל מקצוע בתחומו הייחודי. כאשר כל פריט וכל אביזר נמצא במקומו, וכולם מעוצבים בגימור מלוטש ומרהיב- הריצוף, החיפוי, הארונות, המדפים, משטח העבודה, הכיור, הברזים, הידיות, המתלים.

במטבח הכל חשוב – אין דברים שוליים. אם תשאלו מה הדבר החשוב ביותר בעיצוב מטבחי יוקרה אתם עשויים, בוודאי, לקבל תשובות שונות, אבל קל לשער, כי רבים יגידו שגודל המטבח, החלל, הוא אחד המרכיבים המהותיים ביותר בעיצוב מטבח . לכן כאשר מדובר על עיצוב דירות קטנות – לכל חלק בבית יש משעות גדולה והעיצוב של כל חלק וחלק משפיע בצורה מאוד רבה על התוצר הסופי.

כתבות נוספות...