תכנון אדריכלי

כאשר אדם מסוים משפץ או משדרג את הבית או הדירה שלו יש לתהליך זה כמה שלבים חשובים מאד שלא ניתן לדלג עליהם. אחד מהשלבים האלה הוא שלב של תכנון אדריכלי. תכנון אדריכלי חייב להיות מבוצע ע"י אדריכל מומחה ומוסמך, שכן ברוב המקרים יהיה כרוך התכנון בהגשת טפסים, בקשות, תכניות ושרטוטים למהנדס מטעם הרשות המקומית. רק אדריכל מוסמך ומוכר יוכל לעמוד בקשר עם אותם גורמים רשמיים וזו הסיבה שהתכנון מכונה כך, שכן אדריכל חייב לקחת בו חלק.

תכנון אדריכלי יכול להיות תכנון מבנים כבר משלב הנחת היסודות או תכנון של המבנה. האדריכל המלווה את הפרויקט ייתן את חוות דעתו המקצועית ויהיה שותף מלא לכל החלטה ובחירה שתתקיימנה. הוא זה שיאשר את התכניות שמציע קבלן העבודה ויסתמך על עקרונות עיצוביים ואדריכליים בטרם יאשר או שיבקש שינויים או הבהרות. כאשר אדם פרטי משפץ את הבית שלו הוא לבטח ירצה ליווי של אדריכל על מנת להפיק את המירב מן התהליך ולנצל היטב את החלל של המבנה.

תכנון אדריכלי

כיצד מתבצע תכנון אדריכלי למבנים?

כאשר אדריכל מקבל לידיו את השרטוטים והתכניות שעל בסיסם בנויים מבנים אלה או אחרים הוא יכול לדעת בדיוק אילו קירות הם קירות תמך של הבניין כולו, אילו עמודים שייכים לשלד הבניין ואילו קירות ניתן לשבור ולהזיז על מנת לשנות את החלל הפנימי. הוא זה שיכול לבצע הדמיות ממוחשבות בטרם יעלה על דף שרטוט את הפעולות שהלקוח מעוניין לבצע על מנת להראות שהשיפוץ המבוקש עבר את השלב של תכנון אדריכלי וקיבל את אישור האדריכל. רק בנוכחות אישור אדריכל אפשר יהיה לפנות לבקשת אישור מטעם הרשות המקומית.

גם לאחר שהתקבל האישור יישאר האדריכל נוכח כל הזמן וילווה את הפרויקט ואת עבודות הבנייה מקרוב. עליו לוודא שאנשי המקצוע נשארים נאמנים לתכניות ואין חריגה מדברים שהוסכמו בתהליך תכנון האדריכלי של המבנה. לאחר הבנייה אפשר להיות בטוחים שהשיפוץ והבניה מחדש יהיו תואמים גם לרצונות והציפיות של הלקוח וגם יעמדו בדרישות וסטנדרטים הקשורים בנושאי בנייה ובניין. וכל זאת בזכות תכנון מבנים אדריכלי נכון ומקצועי.

ראו עוד: תכנון בתים פרטיים

כתבות נוספות...