תכנון עיצוב דירה מבחוץ ומבפנים

תהליך עיצוב דירה טומן בחובו ביצוע משימות רבות עד לקבלת תוצר מושלם. כחלק מהתהליך, בעלי בתים רבים מפנים שעות רבות מזמנם כדי להשקיע בתכנון נכון של הבית מבחינה פרקטית ועיצובית, ואף נעזרים בבעלי מקצוע שונים לצורך ביצוע התהליך בצורה מקצועית כמו – מעצבי פנים, אדריכלים, אדריכלי נוף, מעצבי הום סטיילינג, קבלני שיפוצים, חשמלאים, אנשי אינסטלציה ועוד מגוון בעלי מקצוע מתחומים שונים. כאשר מדברים על תכנון של עיצוב דירות גן או דירה צמודת קרקע, התכנון יהיה שונה, כיוון שאז יש צורך לתכנן את הבית מבחוץ ומבפנים, כלומר בדירת גן יש צורך לעצב מרפסת יפה ומושקעת המתאימה לאופי דיירי הבית, וכאשר מדובר בדירה צמודת קרקע יש צורך לשים דגש על נושא עיצוב וטיפוח הגינה ולשלב בין עיצוב הפנים לעיצוב החוץ.

נתחיל עם עיצוב פנים

עיצוב פנים מאפשר לנו לתכנן את הבית מבפנים בצורה פרקטית, החל מחלוקה נכונה של החדרים, יצירת חללים מרווחים לסלון ולמטבח ובעצם דאגה לפרטי פרטים, החל מבחירה נכונה של דלתות וחלונות, צבעים לבציעת הקירות והקניית מרחב ייעודי לכל אלמנט רצוי בחלל הבית.  את עיצוב ותכנון החלל מבצעים אדריכלים או מעצבי פנים על ידי שרטוט הבית או הדמיית תלת מימד המאפשרת לדיירי הבית לראות באופן מוחשי ממש כיצד ביתם יראה. בתהליך התכנון ניתן להוסיף אלמנטים, לבחור צבעים, לבצע חלוקה ובעצם לבצע כל תכנון ושינוי רצויים כדי להגיע לתוצר טוב שיאפשר לאחר מכן את ביצוע ובניית הבית בצורה שהיא תוכננה מראש.

כחלק מעיצוב פנים ניתן להיעזר בשירותי הום סטיילינג, שהם מעצבים שדואגים "להלביש" את הבית, ממש כמו לעצבי אופנה. הם יגיעו לביתכם ויכניסו אליו צבעים עליזים שיהפכו כל חלל משמים וסטנדרטי למעניין ומלא חיים, כזה שניתן להבחין כי יד מקצועית הייתה שם. כמו כן, מעצבי הום סטיילינג יוכלו לסייע לכם לבחור רהיטים מתאימים ומגוון רב של אלמנטים עיצוביים, כמו גם פרטי נוי, וילונות ועוד מיני רבים.

מטבח בעיצוב סגנון קלאסי

עיצוב חוץ בדגש על הקמת גינה פרטית

כאשר מדברים על עיצוב חוץ, מדברים על עיצוב גינות בבתים צמודי קרקע, שהיא למעשה כחלק אינטגראלי מהדירה ומאפשרת לדיירי הבית ליהנות משקט נפשי ומבריזה נעימה בכל זמן שיחפצו. רובנו שחולמים לבצע עיצוב גינות פרטיות מושלמות אנו חושבים על כך שבגינה מארחים חברים ובני משפחה לארוחות שישי או סתם יושבים בה ומשחקים עם הילדים, ולכן יש צורך לתכנן אתה בצורה מסוימת כדי לאפשר לדיירי הבית נוחות בלתי מתפשרת בכל שהייה בגינה. לצורך כך יש צורך לדאוג לתכנון נכון של הקרקע, בחירה נכונה של צמחים עונתיים ועצים, אדניות ועציצים שיעטרו את הגינה. רצפת דק נינוחה, שילוב של אבני מדרך, דשא סינטטי או טבעי ונראה כי הרשימה עוד ארוכה, כך שנותר לפנות לאדריכל נוף או למעצב גינות ופשוט לתכנון ולעצב גינה חלומית שתשרת אתכם בנאמנות לאורך כל תקופת האביב והקיץ.

שדרוג הגינה באמצעות בריכה מפנקת

שדרוג הגינה באמצעות בריכת שחיה מפנקת יכולה לעלות את ערך הנכס, אולם יכולה גם לספק לדיירי הבית נוחות בלתי מתפשרת בימי הקיץ החמים, פשוט לצלול לתוך הבריכה בימים החמים וליהנות עם הילדים או עם חברים. כיום ניתן למצוא מגוון סוגים של בריכות פרקטיות, חלקן בריכות בטון הטבועות באדמה ונמצאות בקו ישר עם הקרקע, ישנן בריכת פיברגלס הידועות ביתרונות רבים, ישנן בריכות אותן ניתן להציב על הקרקע, כלומר בריכות זמניות שניתן לפתוח ולמלא מים רק בתקופת הקיץ ובחורף לאחסן אותן ועוד מגוון רב של סוגי בריכות, פשוט לבחור את המתאימה לכם ביותר על פי תקציב ואופי הגינה.

כתבות נוספות...